Wiosna radosna, smakowitej czekolady wielkie nakłady! 0
Wiosna radosna, smakowitej czekolady wielkie nakłady!

Wraz z nadejściem wiosny, w ofercie Zottera, jak co roku, pojawiły się sezonowe nowości. Poczynając od okazjonalnych figurek i czekolad w specjalnych opakowaniach na święta wielkanocne, przez nowe produkty, po smaki z wykorzystaniem sezonowych składników – czego tu nie ma? Zotterowi nie można odmówić wyobraźni, gdy chodzi o komponowanie poszczególnych smaków nadziewanych czekolad. Wykorzystanie zdrowych, naturalnych składników to u niego już standard. Nie byłoby jednak niczego ciekawego w jego propozycjach, gdyby nie to, z czego są. Nie ogranicza się bowiem do jednego rodzaju orzechów czy podstawowych owoców. Wyszukuje spożywcze ciekawostki z dalekich regionów świata, kontrowersyjnie doprawia te powszechnie znane, jak serwuje nam znane rzeczy na nowe sposoby, jak również sięga po raczej pomijane składniki. Wiosna otworzyła przed producentem wiele nowych możliwości, jako że to pora roku, w czasie której pojawiają się już pierwsze, sezonowe owoce.


Wiosenna oferta to nie tylko zajączki i jajeczka z czekolady (a właściwie nawet różnych jej rodzajów), ale też cała paleta smaków, których nie uświadczymy zimą. Warto jednak nadmienić parę słów i o tych pierwszych. W dzisiejszych czasach zajączek z mlecznej czekolady chyba nawet najmłodszych mało interesuje. Zotter poszedł dalej, nie zajmując się banalnymi figurkami. Wypuścił serię tabliczek w kształcie zajęcy i jajek, gęsto dekorowanych oraz czekoladowe minifigurki do dekoracji. Wspomniana serio to Mi-Xing bar. Przyciąga wzrok wymyślnymi zdobieniami, esami-floresami powstałych w wyniku wykręcenia ze sobą dwóch rodzajów czekolad (np. mlecznej i białej) oraz bogatą mieszaniną dodatków nalepionych. Te można podzielić na dwa rodzaje. Są czekoladowe, np. jogurtowe, z zieloną herbatą, czy owocowe – zrobione na zasadzie Labooko fruit (biała czekolada wymieszana ze sproszkowanymi owocami). Wśród nich pojawia się nowy kształt, czyli jajka, bo w dotychczasowej ofercie były już serduszka, żarówki, a nawet sutki. Drugi typ takiego dodatku to rzadko występująca w czekoladach Zottera suszona posypka, np. suszone owoce goji, rodzynki, płatki kwiatów. Do wyboru, do koloru!


Ciekawe są nowe, specjalnie przygotowane pod święta, zabawne tytuły i kolorowe opakowania smaków ze stałej oferty, jednak tym, co miłośników tej marki przyciąga najbardziej, są smaki specjalne. Z wielkanocnych to oczywiście tabliczka z jajem (a dokładniej likierem jajecznym) Egg Dance / Egg Liqueur, która niestety znika równie szybko, jak się pojawia. Może więc, zamiast za jajkami, to za nią lepiej się rozejrzeć? Każdy łowca pisanek powinien o tym pomyśleć. Swój tytuł mógłby uzyskać poprzez zaopatrzenie się w Egg Catcher, czyli specjalne wydanie Raspberry Coconut (czekolady z nadzieniem malinowo-kokosowym). A któż to wszystkimi malowanymi jajkami się zajmuje, np. rozdając je na opakowaniu Easter Toffee (specjalnej Coffee Toffee)? Oczywiście, że zajączki! Tych także nie brakuje: Strawberry Bunny (truskawkowo-jogurtowa klasyka w wydaniu znacznie ciekawszym, bo autorskim), Bunny Grass (Hemp Bonbon, przy czym „trawka” niejedno ma znaczenie!), Bunny in Easterland (Alicja i jej Kraina Czarów mogą się schować, bo potrójnie nugatowa Nougat Layers żadnych dodatkowych zachęt „zjedz mnie” nie potrzebuje). Czy wystarczy, by pokiwać głową na „Easter Bunnies everywhere?


Takiej białej z truskawkowym wnętrzem gdzie indziej można by szukać i szukać! O kurczakach nie zapomniano, bo ich trójka wesoło przygrywa na opakowaniu Chicken Dance, czyli Redcurrant Chilli Rock. Osobom wolącym coś konkretnego proponuje Zotter ciekawe, jedyne takie zestawienia Labooko: duety np. czekolada orzechowa i biała (For Superbunny) albo mleczna Panama 35 % i czekolada porzeczkowa (Cuddly Bunny). A gdy zrobi się za słodko od uroczych, puchatych zwierzaczków i cukru (surowego trzcinowego oczywiście!), warto sięgnąć po Rabbit Noir (czyli tabliczki 75 % Madagaskar & Peru Oro Verde).


Zotterowska wiosna prezentuje się raczej słodko. Weszły bowiem rozmaite wariacje na temat truskawek z białą czekoladą (z jogurtem lub bez) oraz biała czekolada z nugatem migdałowym i, już bardziej letnimi (ale jakże charakternymi i uwielbianymi przez wielu!) wiśniami. Jest dopiero marzec, toteż to prawdopodobnie tylko przedsmak. Co dalej? Czas pokaże! Prawdopodobnie zależy od tego, w co obrodzą sady i ogrody. Kolejny dobry powód, by czekać na pełnię wiosny i lato.

Komentarze do wpisu (0)

Produkt dnia
ZOTTER, Czerwone Wino "Olivin"
ZOTTER, Czerwone Wino "Olivin"
16,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl